Şartlar ve Koşullar

Bu Hüküm ve Koşullar, Travel For Med Sağlık Ajansı‘ndan satın aldığınız herhangi bir tedavi paketi ile ilgili hüküm ve koşulları belirler.

Lütfen bu Hüküm ve Koşulları ve aşağıda belirtilen belgeleri okuyun.

www.travelformed.com web sitesi tarafından sağlanan bilgilere ve hizmete erişim, aşağıda listelenen hüküm ve koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Hüküm ve koşullarımızı kabul ederek, bu Hüküm ve Koşullara tabi olacağınızı ve bunlara uymayı kabul edersiniz. Travel For Med Sağlık Ajansı, önceden haber vermeksizin Hüküm ve Koşulları değiştirme ve tadil etme hakkına sahiptir.

Size verilen Teklifi kabul ettiğinizde ve Tıbbi Geçmiş Formunu doldurduğunuzda ve planlanan ameliyat için herhangi bir sağlık sorununuz yoksa, bize bir depozito ödemeniz gerekecek ve sözleşmeniz Şartlar ve Koşullara dayanacaktır. Burada ve Tıbbi Geçmiş Formu altında sağlanmıştır.

Tanımlar

Travel For Med Sağlık Ajansı: Sağlık Hizmeti Sağlayıcısı: Konsültasyon, muayene, tıbbi prosedür ve bakım ve sonrası bakımı sağlayan hastane, özel klinik, cerrah veya diğer herhangi bir tıp uzmanı.

Tedavi Paketi: Hastanın tercihine göre tedavi, konaklama, transferler, şehir turu ve Müşteri Deneyimi Uzmanı hizmetlerini içerebilen tedavi paketi

Tedavi: Seçilen sağlık kuruluşunda yapılacak tıbbi tedavi.

Travel For Med Sağlık Ajansı’nın Sorumlulukları ve Sorumlulukları

 • Tıbbi paketiniz resimlerinize ve test sonuçlarınıza göre belirlenir. Bu nedenle, sağlık uzmanınızla fiziksel muayene sırasında değişebilir.
 • Tedavi paketiniz tüm ameliyat öncesi testleri kapsar. Bununla birlikte, önceden var olan bir durum veya herhangi bir duruma maruz kalmanız veya yatkınlığınız nedeniyle gerekli görülen ekstra testler için ayrıca ücretlendirilebilirsiniz.
 • Tedavi paketiniz, hastanede kalışınızın değerlendirilen gece sayısını içerir ve bu sayı Teklifinizde ve / veya Seyahat Programınızda belirtilmiştir. Tedavi paketinizde belirtilenden fazla gece kaldığınız durumlarda, ilave geceler hastanenin mevcut fiyatları üzerinden sizden tahsil edilecektir.
 • Travel For Med Sağlık Ajansı, tıbbi bir kolaylaştırıcı şirkettir. Travel For Med Sağlık Ajansı herhangi bir sağlık hizmeti tesisini veya onlar tarafından sunulan hizmeti işletmez veya kontrol etmez. Bu hüküm ve koşulları kabul ederek, sağlık hizmeti sağlayıcınızın neden olduğu herhangi bir yanlış uygulama veya komplikasyondan Travel For Med Sağlık Ajansı sorumlu tutmamayı kabul etmiş olursunuz. Tedavi merkezindeki formlar, sizinle Sağlık Hizmeti Sağlayıcısı arasında sözleşmeye dayalı bir ilişki oluşturur.
 • Bir tıbbi kolaylaştırıcı şirket olarak Travel For Med Sağlık Ajansı, herhangi bir komplikasyon veya memnuniyetsizlik olması durumunda seçtiğiniz Sağlık Hizmeti Sağlayıcısıyla iletişimi kolaylaştırır. Travel For Med Sağlık Ajansı ayrıca komplikasyon veya memnuniyetsizlik durumunda tedavinizle ilgili ikinci bir görüş almanıza yardımcı olur.

Ancak, tıbbi niteliklere sahip değiliz ve seçtiğiniz Sağlık Hizmeti Sağlayıcınız aracılığıyla sağlanan herhangi bir tıbbi prosedürden sorumlu veya yükümlü tutulmayacağız. Sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından sağlanan herhangi bir bakım, tedavi veya diğer hizmetlerden veya tavsiyesinden doğrudan veya dolaylı olarak ortaya çıkabilecek herhangi bir yanlış uygulama iddiasından sorumlu veya yükümlü tutulmayacağız. Benzer şekilde, Sağlık Hizmeti Sağlayıcısının tedavilerinden kaynaklanan komplikasyonlar ve memnuniyetsizlikler için herhangi bir sorumluluk veya yükümlülük kabul etmeyeceğiz. Tedavinize devam etmeden önce Sağlık Hizmeti Sağlayıcısının hüküm ve koşullarını ve onay formlarını dikkatlice okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

Travel For Med Sağlık Ajansı, yolculuğunuzdan önce tıbbi paketiniz hakkında gerekli tüm bilgileri size sağlayacaktır;

 • Sağlık Hizmeti Sağlayıcısının adı ve iletişim bilgileri
 • Otelin adı ve iletişim bilgileri (tıbbi paketinizde bulunuyorsa)
 • Müşteri Deneyimi Uzmanının adı ve iletişim bilgileri (tıbbi paketinizde mevcutsa)
 • Şoförün adı ve iletişim bilgileri (Sağlık paketinizde varsa)
 • Transferlerin tarihi, saati ve yerleri (Sağlık paketinizde mevcutsa)
 • Tedavinin tarihi ve saati
 • Tedavi paketinin maliyeti
 • Vize ve pasaport gereksinimleri

Travel For Med Sağlık Ajansı, oteller gibi üçüncü şahıs hizmetlerinden sorumlu değildir. Travel For Med Sağlık Ajansı, bu hizmetlerin düzenlenmesinden sorumludur.

 

Sorumluluklarınız

 • Bu hüküm ve koşulları kabul ederek, tıbbi durumunuzla ilgili her türlü bilgiyi paylaşmayı kabul etmiş olursunuz.
 • Size doğru tedavi planını sağlamak için tıbbi durumunuzla ilgili uygun bilgileri sağlamaktan sorumlusunuz.
 • Sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından sunulan tedaviniz ile ilgili olarak pasaport ve vize gibi seyahat belgelerinizi hazırlamaktan sorumlusunuz. Travel For Med Sağlık Ajansı, tedaviniz için Türkiye’ye seyahatinizi ayarlamaktan sorumlu değildir.
 • Bu hüküm ve koşulları kabul ederek, Travel For Med Sağlık Ajansı’na tıbbi kayıtlarınızı sağlık hizmeti sağlayıcınızdan alması ve gerektiğinde bu kayıtları tutması için izin vermiş olursunuz.
 • Travel For Med Sağlık Ajansı’nın sağlık hizmeti sağlayıcısından bir tedavi almak için, yolculuğunuza başlamadan önce Travel For Med Sağlık Ajansı’na bir depozito ödemesi yapmanız ve tedavinizden önce tutarın tamamını ödemeniz gerekir. Ödemenizi tamamlamadan herhangi bir tedavi görmeyeceksiniz.
 • Tıbbi paketinize herhangi bir sigorta türü eklemek sizin sorumluluğunuzdadır. Travel For Med Sağlık Ajansı, web sitesinde tıbbi seyahat sigortası önermektedir ve bunlardan biriyle devam edebilirsiniz. Bu Hüküm ve Koşulları kabul ederek, sigorta yükümlülüğünüzü kabul etmiş olursunuz.

İptal

 • Madde 2.1’e göre, doktorunuz / cerrahınız tarafından gerçek fizik muayeneniz sonucunda veya tetkik sonuçlarınız nedeniyle tedavi planınız değişirse devam etmeme seçeneğiniz vardır. Bu durumlarda, toplam paket miktarınızdan testler ve konsültasyonlarla ilgili maliyetler düşüldükten sonra bir geri ödeme alacaksınız. Lütfen Travel For Med Sağlık Ajansı’nın konaklama, seyahat ve transfer masraflarınızı iade etmekten sorumlu olmadığını unutmayın, çünkü bu düzenlemeler Travel For Med Sağlık Ajansı tarafından değil, Travel For Med Sağlık Ajansı tarafından kontrol edilmeyen veya işletilmeyen diğer üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından veya bunlar aracılığıyla yapılır.
 • Yeni tedavi planına devam etmek istiyorsanız, revize edilmiş bir fiyat teklifi alacaksınız. Sağlık Hizmeti Sağlayıcısına kalan bakiye, başlangıçta ödenen depozitoya göre ödenecektir. Tedavi planı değişirse, kalış süresi de değişebilir. Travel For Med Sağlık Ajansı bununla ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez ve kalan fazladan günlerle ilgili düzenleme veya organizasyon eksikliğinden veya ilave kalış ücretinden sorumlu tutulamaz.
 • Depozito ödemenizi Tıbbi Geçmiş Formunu doldurmadan ve Tıbbi Geçmiş Formunu doldurduktan sonra öderseniz, doktor sağlık durumunuzun planlanan ameliyata uygun olmadığını değerlendirir, depozitonuz tamamen iade edilir.
 • Travel For Med Sağlık Ajansı’na yazılı bildirimde bulunarak tedavinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. İptal durumunda, halihazırda yapılmış harcamalar geri ödemenizden düşülecek ve kalan tutarı iptalinizi takip eden ayın başında alacaksınız.
 • Depozitonuzu ödedikten sonra 7 gün içinde tedavinizi iptal ederseniz ve uçak biletiniz henüz Travel For Med Sağlık Ajansı tarafından alınmadıysa ve bu nedenle Travel For Med Sağlık Ajansı otel, sürücü ve hastanenizi henüz rezerve etmediyse, depozito ödemeniz tamamen iade edilecektir.
 • İşleminizden 1 aydan az bir süre önce iptal ederseniz ve / veya uçuş biletlerinizi gönderdikten sonra işleminizi iptal ederseniz, her tedavi türü için belirtilen depozito tutarı iade edilmeyecektir. Geçici olarak iptal etmek için geçerli bir nedeniniz varsa, teminat ödemeniz yapıldıktan sonra 6 ay içinde tedavinizi yine de görebilirsiniz.
 • Ameliyattan 48 saatten daha az bir süre önce iptal ederseniz, otel, havaalanı ve dahili transferler için yaptığınız masrafları ve halihazırda uygulanmış olan herhangi bir tedavi için herhangi bir ücreti (ameliyat öncesi testler ve konsültasyon) ödersiniz. Depozitonuz belirtilen masraflardan düşülecek ve kalan tutar tarafınızdan doğrudan kredi kartı, nakit veya banka havalesi ile Travel For Med Sağlık Ajansı’na ödenecektir.

Tıbbi Muayene

Travel For Med Sağlık Ajansı size her türlü ameliyatın / tedavinin belirli tıbbi riskler taşıdığını hatırlatır; kozmetik cerrahi ile ilişkili riskler sonuçlardan memnuniyetsizliği de içerir. Siz ve cerrah / profesyonel, sonuçlardan beklentilerinizin gerçekçi ve makul olması için ameliyatınızın / tedavinizin beklenen sonucu konusunda hemfikir olmalısınız. Travel For Med Sağlık Ajansı web sitesi aracılığıyla sağlanan herhangi bir tıbbi veya cerrahi tavsiye, e-posta belgeleri, herhangi bir mesaj, Travel For Med Sağlık Ajansı’nın bilgisi dahilinde doğrudur. Ancak, tedavinizden önce Cerrahınızla yüz yüze görüşmede bunların bir kez daha tartışılması sizin sorumluluğunuzdadır. Bu nedenle, cerrahi tedaviye başlamadan önce bilmek istediğiniz her şeyi cerrahınıza sormaktan asla çekinmeyin.

Bakım sonrası

Ameliyatınız sonrasında belli sayıda kontrolünüz olacaktır. Biri hastanede olacak, diğeri siz ülkenize dönmeden önce olacak. Bakım sonrası talimatlarınız size cerrahınız tarafından sağlanacaktır. Bakım sonrası talimatlara uymakla yükümlüsünüz. Ülkenize döndükten sonra herhangi bir komplikasyon belirtisi ortaya çıkarsa, fotoğraflarınızı, test sonuçlarınızı, ülkenizde aldığınız herhangi bir doktor raporunu sorarak size yardımcı olacağız ve durumunuzu takip etmesi için cerrahınıza teslim edeceğiz, bir görüş ve ameliyat sonrası tedavi için olası sonraki adımları belirleyin.

Revizyon veya düzeltici tedaviye ihtiyacınız varsa ve cerrahınız revizyon veya düzeltici ameliyata ihtiyacınız olduğunu onaylar ve kabul ederse, cerrah tedavinin maliyetini üstlenir. Bu durumda sadece hastane (cerrah hariç), seyahat, konaklama, transfer ve yiyecek masraflarını karşılamanız gerekecektir.

Klinik / hastane size bakım sonrası talimatlar ve tavsiyeler verecektir. Bu talimatlara uymamanız ve bakım eksikliğinden kaynaklanan yansımaların ortaya çıkması durumunda, hastane ve cerrah sorumlu tutulamaz. Hastaneniz, cerrahınız veya Travel For Med Sağlık Ajansı’nın geri ödeme yapma olasılığı yoktur. Travel For Med Sağlık Ajansı, web sitesinde herhangi bir komplikasyon durumunda ülkenizdeki ameliyat / tedavi masraflarını karşılayan tıbbi seyahat sigortası önermektedir. Sigortalı olmak sizin sorumluluğunuzdadır.

Geri Bildirimler ve İncelemeler

Travel For Med Sağlık Ajansı, mükemmel hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Travel For Med Sağlık Ajansı, incelemelerin samimi, samimi, yardımcı olması ve doğrudan Travel For Med Sağlık Ajansı hizmetleriyle ilgili olması koşuluyla hizmetlerini iyileştirmek için hastalarından geri bildirim beklemektedir. Travel For Med Sağlık Ajansı, uygun fiyatlarla kaliteli tedaviler sunmak için bir aracıdır. Ancak, sağlık hizmeti sunucuları tarafından verilen hizmetlerden ve eylemlerinden Travel For Med Sağlık Ajansı sorumlu tutulamaz.

Bu Hüküm ve Koşulları kabul ederek, Travel For Med Sağlık Ajansı’na veya çalışanlarından herhangi birine Tıbbi Hizmet Sağlayıcının (doktor, tıbbi personel, hastane) tedavisi ile ilgili olarak herkese açık olarak (web sitelerini, sosyal medya ağlarını, blogları, genel forumları vb. Gözden geçirin) saldırmamayı veya eleştirmemeyi kabul edersiniz ve otelin hizmetleri ve hizmetleri. Bu maddeyi ihlal etmeniz durumunda, değerlendirmemizin hemen ardından içeriği kaldırmanız ve kaldırmanız gerekir. İçerik kısmen veya tamamen kalırsa, hasar olarak Travel For Med Sağlık Ajansı’na 5.000 EUR ödemeyi kabul edersiniz.

Gizlilik ve Veri Koruma

 • Travel For Med Sağlık Ajansı, kişisel bilgilerinizin kesinlikle gizli bir şekilde saklanmasından sorumludur. Travel For Med Sağlık Ajansı, verilerinizi, kayıtlarınızı veya bilgilerinizi izniniz olmadan ifşa etmeyecek ve yalnızca sağlık personeli ile paylaşacaktır.
 • Mahremiyetinizi garanti altına almak için Travel For Med Sağlık Ajansı, kişisel sağlık bilgilerinin açıklanması ve ifşa edilmesi ile ilgili tüm hasta bilgilerini Türk Yasalarına uygun olarak saklar. Anonim fotoğraflarınız, gösterme amacıyla kullanılabilir ve yalnızca çeşitli prosedürlerin olası sonuçlarını göstermek için sunulabilir. Kişisel bilgilerinizi üçüncü şahıslara satmayacağız veya kiralamayacağız. Bu hüküm ve koşulları kabul ederek, Travel For Med Sağlık Ajansı’nın sitemizi iyileştirmek ve daha iyi müşteri hizmeti sunmak için tedavinizin öncesi sonrası resimlerini anonim bir şekilde kullanmasına izin vermiş olursunuz.

İşbu sözleşmeden doğan ihtilaflarda Taraflar, İstanbul Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinin yetkisini kabul ederler.

Scroll to Top